Petek temizliği fiyatları

Tasarruflu Kombi Kullanımı İçin Petek Temizliği

Petek temizliği, tercihen her yıl veya en azından iki senedir bir düzenli yapılması gereken bir bakım işlemidir. Arızaları ve ayrıca verimlilik kayıplarını önleyen bu bakım işlemi, firmaların petek temizliği fiyatları konusundaki avantajlı seçenekleriyle bütçe sarsan bir harcama olmaktan da uzun süre önce çıkmıştır. Isıtma sistemleri için en önemli unsur olan güvenli kullanım açısından zaruri olan petek temizleme işlemi, sistemin kullanım ömrünü uzatır ve arızaların yaşanmaması açısından kritik öneme sahiptir. Sistemin güvenli bir şekilde kullanılması açısından düzenli aralıklarla temizlenmesi, risk almadan kullanım imkânı sunacaktır. Şebeke suyundaki kirecin birikmesi ve farklı maddelerin çökmesini de kolaylaştıracak ortam hazırlaması durumunda su geçişlerinde yaşanan tıkanmalar tehlikeli arızalara sebep olabilir.

Bu tip problemlerin yaşanmaması durumunda dahi üretilen ısının bir bölümünün boşa gitmesi kesindir ki, buysa daha fazla yakıt harcanmasına karşın ısınma konforunuzun azalması ve üstelik daha da fazla harcama yapmanız demektir. Servis ekibimiz tüm bu sebeplerden ötürü en azından yılda bir defa ve bilhassa kış boyunca yoğun kullanım temposunu düşünerek mevsim öncesinde peteklerinizin temizliğini yaptırmanızı tavsiye etmektedir. İşlemin ertelenmesi halinde hemen arızalar oluşmayabilir veya peteklerin alt kısmında geniş soğuk yüzeyler oluşmayabilir ancak ertelenen her ay, peteklerdeki kireç birikmesinin daha da yoğunlaşacağı unutulmamalıdır. Bu yoğunlaşma neticesinde peteklerin azami ısıya ulaşması daha uzun zaman alacağından, aydan aya ısınmak için daha fazla harcama yapmanız gerekecektir.

Peteklerde biriken kireç ve tortular sıcak suyun akışıyla birlikte tesisatın farklı noktalarına taşınabilir ve su geçişlerinde birikerek tıkanıklıklara yol açabilir. Su geçiş noktalarının tıkanması halinde arızanın giderilmesi için teferruatlı onarım işlemleri yapılması, sistem elemanlarında hasar oluşması durumundaysa parça değişimi gerekebilir. Bu tip arızalarda petek temizliği işlemi için yapacağınız harcamanın kat ve kat fazlasını yapmak zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca peteklerin ısınmamasıyla kaybolan ısı yüzünden zaten her ay fazladan harcama yaparsınız. Uzun vadede bu fazladan ödeme hesaplandığında yüklü meblağlar ettiği görüleceğinden en başından petek temizliğinizi yaptırarak, kış boyunca en ekonomik şekilde ısınmayı garantilemek daha akıllıca bir karar olacaktır.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir