Petek Temizleme

Peteklerinizin Düzenli Temizlenmesinin Gerekliliği

Isıtma sistemlerinin kullandığı şebeke suyundaki kirecin, çamaşır ve bulaşık makinaları için büyük bir problem anlamına gelirken kombi ya da kaloriferler için hiçbir sorun teşkil etmediğini düşünmeyin. Küçük bir harcamanın yeterli olacağı kadar uygun petek temizliği fiyatları ile hizmet veren profesyonel ekiplerden yardım almak yerine sistemi temizlettirmemeniz durumundaysa kireç oranı sürekli artacağından, paralel olarak ısı kaybı da doğru orantıyla artar. Farkına varmadan pek çok insan geçmiş yıllara nazaran daha yüksek faturalar ödemesine karşın maalesef durumun petek içindeki kireç ve pislik birikmesinden olduğunu bilmiyor. Bu sorunlarının yaşanmaması için düzenli yaptırılması gereken petek temizliği için peteklerin altının soğuk kalmasını veya sistemde tıkanmadan kaynaklı arızalar görülmesini beklemeyin. Bu temizlik işlemi arızaları gideren bir tamirat değil, arızaların oluşmasını önleyen bakım işlemidir.

Kış mevsiminde enerjiden maksimum seviyede tasarrufu yapmanızı sağlayan petek temizliği ısınma konforunuzu attıran ve arızaları oluşmadan önleyen, en önemli periyodik bakım işlemlerinden biridir. Şebeke suyunu kullanarak üretilen ısı enerjisini ileten ısıtma sistemlerinin hepsi için zaruri olan bu bakım işlemi merkezi ısıtma sistemlerinden kombilere kadar ev ve işyerlerinde yaygın olarak kullanılan tüm ısıtma sistemlerinde senelik aralıklarla tekrarlanmalıdır. Periyodik olarak petek temizleme işleminin yaptırılması peteklerin kullanım ömrünü uzatmakla kalmamakta, ısı kayıplarını önleyerek çok daha ucuza ve daha konforlu ısınma imkânı sağlamaktadır. Şebeke suyundaki kirecin metal yüzeylere yapışması ve yerçekimiyle peteklerin dip kısımlarında toplanmasından kaynaklı ısı kayıpları faturalarda sürekli artışa neden olurken ısınma kalitesini azaltır. Her ay biraz daha fazla harcama yaparken bir türlü doğru düzgün ısınamamaktan şikâyet etmemek adına petek temizliğinizi kışa girmeden yaptırmanızda yarar var.

Servis ekibimiz yoğun kireç katmanlarını kimyasal yolla çözmek içinse Nano Clean kullanmaktadır. Bu özel temizlik ürününün patenti kendisine ait özel bir formülü bulunmakta, bu özel kimyasal formül sayesinde katılaşmış katmanlar dahi kısa sürede çözülerek suyla temizlenebilmektedir. Çözülen kireç ve diğer artık maddeleri çift yönlü yıkama yapan petek temizleme makinamız tüm tesisattan tahliye eder. Teknisyenlerimiz peteklerinizin içi tüm bu pislikten tamamen arındırılıncaya kadar petek temizliğine devam etmektedir.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir