Petekler Neden Isıtmaz?

Peteklerde ısınma problemleri özellikle kış aylarında ciddi sorunların yaşanmasına neden olur. Eğer tesisatta bir sorun yoksa, peteklerin ısıtmamasının iki nedeni vardır: Bunlardan biri kombinin çalışmamasıdır. İkincisi ise peteklerdeki boruların tıkanmış olmasıdır. Sorunun kombiden kaynaklandığı durumlarda, kombiden sıcak su da gelmez. Ancak eğer kombiden sıcak su geldiği halde peteklerde ısınma problemi yaşanıyorsa, bu durumun sebebi boruların tıkanmış olmasıdır.

Peteklerin Neden Temizlenmesi Gerekir?

Peteklerdeki boruların tıkanmasının en önemli nedeni şebeke suyudur. Şebeke suyunun yeterince temiz olmadığı İstanbul, Ankara gibi şehirlerde peteklerden kaynaklanan ısınma problemlerine daha sık rastlanır. Şebeke suyunun içinde bulunan algler, kireç, kir ya da balçık gibi maddeler zamanla boruların tıkanmasına neden olur. Kombiden iletilen sıcak suyun, peteklerin içinde dolaşamaması ise ısınmanın gerçekleşmesini engeller. Peteklerde sık görülen sorunlardan biri de havadır. Peteklerin içinin hava dolmuş olması, su akışının doğru şekilde gerçekleşmesini önler ve ısınmanın zorlaşmasına neden olur. Bu tür sorunlarının önüne geçmek için petek temizliği uygulaması yaptırılması şarttır.

Petek Bakımı Nasıl Yaptırılır?

Peteklere bakım uygulaması, modern ekipmanlar kullanılarak yapılmalıdır. Bakım işlemi sırasında tüm peteklerin içindeki borularda biriken kirler temizleneceğinden, işlem sırasında kimyasal çözücüler kullanılır. Bu çözücülerin amatör biçimde kullanılması hem sağlık açısından hem de tesisat sisteminin kullanım süresi açısından zararlı olabilir. Dolayısıyla petek temizleme amatör olarak yapılması mümkün olan bir işlem değildir. Peteklerdeki ısınma problemlerini çözebilmek için profesyonel petek temizleme firmaları tarafından hizmet almak gerekir.

Tam Tesisat, İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında haftanın her günü profesyonel şekilde hizmet veriyor. Ekonomik petek temizleme fiyatları sunan ve 1 yıl boyunca garanti veren Tam Tesisat’tan hizmet alarak soğuk havalarda hızlı, konforlu ve verimli şekilde ısınmanın tadını çıkarabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir