Petekler Ne Zaman Temizlenmeli?

Kombi hem yaz aylarında hem de kış aylarında kullanılsa da petekler sadece soğuk havalarda kullanılır. Bu nedenle kombi bakımı yaz ya da kış aylarında yapılabilir ancak petek bakımı genellikle kış başlamadan hemen önce yapılır. Havalar soğumadan önce petek temizliği yapılması kış aylarının rahat bir şekilde geçirilmesini sağlar. Peteklere bakım yaptırmak, kış aylarında yaşanabilecek ısınma sorunlarının önüne geçer. Dolayısıyla petek temizleme uygulamaları için en uygun zaman yaz aylarının sonudur. Ancak kış bittikten sonra da peteklerin temizlenmesi, bir sonraki kışa hazırlık için önemlidir. Petek temizliği bireysel yöntemlerle yapılması son derece zor olan bir işlem olsa da, profesyonel firmalar tarafından birkaç saat içerisinde tamamlanabilen bir uygulamadır. Bu nedenle peteklerin bakımı için amatör yöntemlere başvurmak yerine uzman firmalardan destek alınmalıdır.

Petek Bakımı Nasıl Yapılır?

Petekler için gerçekleştirilen bakım uygulamalarında kullanılan kimyasal çözücüler son derece önemlidir. Yeterli niteliğe sahip olan kimyasal maddeler, peteklerin kısa sürede temizlenmesine yardımcı olur. Bununla birlikte tesisat sisteminin zarar görmesini de engeller. Ancak kalitesi düşük olan ya da tesisat sistemine zarar verebilecek nitelik taşıyan kimyasal maddelerin kullanılması sakıncalıdır. Ekonomik zarara neden olabilen bu materyaller ile uygulama yapan firmaların tercih edilmemesi gerekir. Profesyonel petek temizliği makineleri kullanılarak yapılması gereken temizleme işlemi basit ekipmanlar ile yapıldığında tesisat sisteminde ciddi sorunlar oluşturabilir.

Petek Bakımı Fiyatları

Petek bakımı fiyatları, genellikle ortamdaki petek sayısına bağlı olarak belirlenir. Fakat ortamdaki petek sayısı genellikle 5-7 arasındadır. Bu nedenle petek temizleme ücretleri ortalama olarak 100-150 TL arasında değişir. Profesyonel petek temizleme firmaları yaptıkları uygulamalara belli bir süre garanti vererek müşterilerini ekonomik anlamda güvenceye alır. Dolayısıyla petek bakımı için destek alınacak firmanın garantili şekilde hizmet vermesine dikkat edilmelidir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir