Petek Temizliği Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Petek temizliği yaptırmak hem yakıt tasarrufu anlamında hem de soğuk havalarda konforlu bir şekilde ısınabilme açısından şarttır. Peteklerin temizlenmemesi, ısı veriminin giderek düşmesine neden olarak, bazı peteklerin hiç ısınmamasına bazı peteklerin ise sadece üst ya da alt bölümünün ısınmasına yol açabilir. Düzenli olarak, yani 2 yılda bir, petek temizliği yaptırmak ise hem ısı verimliliği anlamında hem de ısınma konforu açısından birçok avantaj sağlar. Petek temizleme yaptırmanın avantajları şöyledir:

  1. Yılda ortalama yüzde 40’a varan ısı tasarrufu sağlanabilir. Bu sayede ortamın ısısı korunurken yakıt masrafları düşer.
  2. Petek temizleme uygulamaları, modern ekipmanlar sayesinde, ortamın kirlenmesine gerek kalmadan yapılabilir. Böylece uygulama sonrasında temizlik yaptırılmasına ya da ortamın düzenlenmesine gerek kalmaz.
  3. Modern yöntemlerle yapılan petek temizleme işlemlerinde, 2 yıl boyunca ısı konforu sağlanır. Şebeke suyunun kirli olduğu bölgelerde dahi, petek bakımı yaptırıldıktan sonra, ortalama 2 yıl boyunca ısınma problemi yaşanmaz.
  4. Petek temizliği yaptırıldıktan sonra, bazı peteklerin az ısınması ya da bazı peteklerin sadece alt kısmının ısınması gibi sorunlar ortadan kalkar. Böylece ısı oranı korunmuş olurken ortamın daha hızlı şekilde ısınması da sağlanmış olur.
  5. Petek temizleme uygulamaları tesisat sistemine hiçbir şekilde zarar vermez. Aksine peteklerde yapılan temizlik uygulamaları, tesisat sisteminin kullanım ömrünün artmasını sağlar.

Petek Temizliği Fiyatları

Petek temizliği genellikle ev ve ofis gibi alanlarda ortalama 2 yılda bir yapılır. Ortalama büyüklüğe sahip olan ev ve ofis gibi alanlar için petek temizliği ücretleri yaklaşık 100-150 TL arasındadır. Yaklaşık 2-3 saat içerisinde tamamlanan petek temizliği sonrasında sağlanacak enerji tasarrufu düşünüldüğünde petek bakım uygulamaları için sunulan fiyatlar son derece caziptir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir