Isıtma sisteminizi kış boyunca yüklü harcamalar yapmadan kullanmak ve arızalar yüzünden canınızın sıkılmaması için Fatih petek temizliği servisimizle kış öncesinde iletişime geçin. Peteklerinizin ve tüm tesisatın temizliğini kısa sürede, petekleri tek tek sökmekle uğraşmadan yapan servis ekibimiz peteklerde ve tesisatta biriken kirecin verimlilik kayıplarına ve arızalara neden olmasını önler. Patentli formüle sahip ithal kimyasal çözücüler ve tesisata dışardan bağlanarak, işlemi kolaylaştıran yıkama makinaları kullanan tesisatçılarımız sisteme bağlı tüm petekleri tek seferde temizler. Böylelikle merkezi ısıtma sistemlerine bağlı onlarca petek dahi petek sökme işleriyle zaman kaybetmeden pratik bir şekilde temizlenebilir. Bu temizlik işleminden sonra ısıtma sistemi eski performansını geri kazanacağından daha konforlu ve çok daha ucuza ısınırsınız.

Şebeke suyundaki kirecin çökmesi ve diğer maddelerin birikmesiyle birlikte yoğun bir katmana dönüşmesi neticesinde oluşan verimlilik kayıpları, Fatih petek temizliği servisimizden hizmet almamanız durumunda her geçen ay biraz daha artacaktır. İstenen konforla ısınamadığınız için ısıtma sisteminin çalışma derecesini yükselmeniz kısa süreli sorundan kurtulmanızı sağlarken enerji sarfiyatındaki artış, ay sonunda kabarık bir fatura olarak geri dönecektir. Bulaşık ve çamaşır makinalarının su ısıtıcılarındaki gibi petekler de metal aksamlı olduğundan, yüksek sıcaklıklarda şebeke suyundaki kireç peteklerin metal yüzeylerinde birikmeye başlar. Kirecin yapışması sonucunda başta hafif bir tortu tabakası oluşmasına rağmen kısa sürede bu tortu katmanı yoğun bir çamurlaşma halini alır.

Peteklerin metal yüzeylerine yapışan kireç ve diğer maddeler yerçekimi sayesinde dip kısma çökerek sıkışmakta ve suyu dahi engelleyebilecek kadar yoğun bir tabaka oluşmasını sağlamaktadır. Sıcak suyun peteklerin altına hiç ulaşamaması neticesindeyse peteklerin alt kısmı ısınmamakta, peteklerin altının soğuk kalması ise üretilen ısının tamamından faydalanamamanız anlamına gelmektedir. Isı kayıplarından dolayı sistemin daha uzun süre ve yüksek derece çalıştırılması her ay fazladan harcama yapmanıza sebep olacağından, günden güne biraz daha büyüyen bu problemi oluşmadan önlemenizde yani düzenli olarak peteklerinizi temizlettirmenizde fayda var. Servis ekibimizin petek temizleme hizmetlerinde ev ve işyeriniz kirletilmemekte, petekler sökülmeden temizlik işlemi ortalama bir saat gibi kısa bir zaman dilim içinde tamamlanmaktadır.