Şebeke suyundaki kireç ve diğer yabancı maddelerin peteklerde birikmesinden kaynaklı ısınma sorunlarına uzun süre boyunca geri dönmemek üzere çözüm getiren Esenyurt petek temizliği servisimiz, kış boyunca ev ve işyerinizde konforla ısınmanızı ve faturaları da dert etmemenizi sağlıyor. Gereksiz fatura artışlarının ve arızaların önlenmesini sağlayan petek temizleme işlemi ısıtma sisteminin ömrünü uzatırken aynı zamanda performans kayıplarının önlenmesini, sistemden her zaman yüksek verim almanızı sağlar. Şebeke suyundaki kirecin çökmesi ve diğer maddelerin birikmesini de kolaylaştırması neticesinde oluşan bu problemin ısı kayıplarına ve arızalara neden olduğunu unutmadan, kışa girmeden önce uzman ekibimizden yardım istemenizi öneririz.

Isıtma sistemlerinde üretilen ısının iç mekâna verilmesini sağlayan yani ısıyı iç mekâna transfer eden sistem elemanları olan petekler, ısıyı peteklere taşıyan su sayesinde ısınır. Bu su şebekeden alındığı ve ülkemizdeki şebeke suları bilindiği üzere kireçli olduğu için zamanla metal yüzeyli peteklerde kireç birikmesi olur. Aynı çamaşır ve bulaşık makinalarının metal malzemeli su ısıtıcılarında olduğu gibi kireçle kaplanan petek içlerinde zamanla oldukça yoğun tabakalar meydana gelir. Burada en önemli sorunsa sudaki kirecin, ortamın sıcaklığı yükseldikçe daha da fazla metal yüzeylere tutunma eğiliminde olmasıdır. Dolayısıyla ısıtma sisteminizi kullanmayı sürdürdükçe kireç çökmesi daha da artmakta, diğer maddelerin de bu birikintilere eklenmesi ile balçık kıvamlı oldukça yoğun pislik tabakaları oluşmaktadır.

Peteklerde oluşan yoğun pislik tabakaları yerçekiminin etkisiyle dip kısma çökerken bu yoğun katmanı aşamayan sıcak su artık peteklerin alt kısmına hiç ulaşamaz hale gelir. İlk zamanla peteklerin dip kısımları tam ısınmazken zamanla dokunulduğunda peteklerin alt bölümünün tamamen soğuk kaldığı fark edilir. Üretilen ısıdan olması gerektiği gibi yararlanamamanıza yol açan bu problem yüzünden ısınma konforunuz düşer ve daha kaliteli ısınmak için derecesini arttırdığınız ısıtma sisteminiz daha fazla yakıt tüketir. Esenyurt petek temizliği servisimizin garantili ve pratik hizmetleriyle kış boyunca ısınma sorunları olmadan, ısınamadığınız için daha yüksek derecede çalıştırdığınız ısıtma sisteminiz sebebiyle kabarık faturalar olmadan ısınırsınız. Servis ekibimiz her yıl, kışa girmeden önce bu temizlik işleminin yapılmasını önerir.