Isıtma sistemlerinizin ömrünü uzatan ve arızalarla karşılaşmadan sistemi kış boyunca sorunsuz kullanmanıza yardımcı olan petek temizliği işlemi ayrıca verimlilik kayıplarına bağlı kullanım maliyeti artışlarının da önüne geçer. Çatalca petek temizliği servisimizin yıkama makinalarıyla yaptığı bu işlem sayesinde petek diplerinde ve su tesisatında biriken tüm kireç artıkları kısa sürede temizlenir, bu birikintilerin ısınma problemlerine yol açması önlenir. Şebeke suyu kullanıldığı için kireç ve diğer maddelerin peteklerde birikmesiyle ortaya çıkan bu problem merkezi sistem kombi fark etmeden tüm ısıtma sistemlerinde görülür. Peteklerde yoğun birikmeler oluşması durumunda peteğin üstüyle altında oluşan ısı farkı artarak, belli aşamadan sonra peteklerin alt kısmının tamamen soğuk kalmasına sebep olur.

Isıtma sistemlerinin ürettiği ısı şebekeden alınan suyla taşınırken bu ısının iç mekâna verilmesini sağlayan petekler sürekli olarak şebeke suyuyla temastadır. Çamaşır ve bulaşık makinaları aynı şebeke suyunu kullanırken ısıtıcı metal parçaların kireçlenmemesi için özel kimyasal maddeler kullanılırken ısıtma sisteminin peteklerinde bu tip maddelerin kullanılmaması, zamanla peteklerde tortu çökmesine yol açar. Isı iletkenliği sebebiyle metal malzemeden üretilen ısıtma sistemi peteklerinde oluşan kireç birikmesi, suda çözünen kireç sıcaklık arttıkça daha fazla tutunma eğilimi gösterdiği için cihaz çalıştıkça daha da fazla kireç birikmesi olur. Bu kireç tortusuna diğer maddelerin de eklenmesi neticesinde peteklerin alt bölümünde çamurlaşma meydana gelir. Yoğun bir katman haline gelen bu çamurlaşma, Çatalca petek temizliği servisimizin profesyonel temizlik hizmetleri olmadan temizlenemeyeceği için ısı kaybı sürekli artar.

Tesisattan gelen sıcak suyun peteklerin alt bölümlerine ulaşmasını engelleyen kireç birikintilerinden kaynaklı çamurlaşma, peteklerin altının soğuk kalmasına sebep olur. Elle dokunulduğunda fark edilen bu durumdan kurtulmak için servis ekibimizden hizmet almayı ertelemeniz durumunda ısı farkı, kullanımla birlikte her geçen gün biraz daha artacaktır. Sisteminizin verimlilikle çalışarak ürettiği ısıdan ev ve işyerinizde faydalanamamanız konforda düşüş, faturalardaysa hızlı bir artışla sonuçlanacaktır. Servis ekibimiz peteklerinizi sökmeden tesisata bağladığı yıkama makinalarıyla bu çamurlaşmanın tamamını sistemden tahliye eder, ısıtma sisteminizden sorunsuz ve en yüksek performansla faydalanmanızı sağlar.