Şebeke suyundaki kireç ve diğer maddelerin peteklerde birikmesi neticesinde ortaya çıkan ısı kaybı, düşündüğünden çok daha yüksek miktarda olabilir ve bu basit görünen sorun neticesinde faturalarınız aydan aya biraz daha yükselebilir. Büyükçekmece petek temizliği servisimiz bu can sıkan ve ısınma maliyetinizi ciddi oranda arttıran soruna uzun süreli çözüm getiriyor ve ısıtma sisteminizin tüm peteklerini tek yerden tesisata bağlanan yıkama makinalarıyla, peteklerin tek birini dahi sökmeden gerçekleştiriyor. Temizlik işlemi sayesinde ısı kayıpları ortadan kaldırılarak, ısıtma sisteminden ilk günkü verimlilikle ve yüksek faturalar ödemeden yararlanabiliyorsunuz.

Isıtma sistemlerinin peteklerinde kireç birikmesi aslında çamaşır ve bulaşık makinalarının su ısıtıcı, metal malzemeli parçalarının zamanla kireçlenmesiyle aynı sebepten kaynaklanır. Zira şebeke suyundaki kireç ısı arttıkça metale daha fazla tutunma eğilimindedir ki, tüm ısıtma sistemleri de ürettiği ısıyı peteklere iletmek için şebeke suyu kullanır. Üretilen ısı su aracılığıyla peteklere, peteklerdense iç mekâna taşınmasına rağmen peteklerin dip bölümlerinde kireç birikmesi halinde tesisat üzerinden taşınan sıcak su bu bölümlere hiç ulaşamaz. Suyu engellediği için peteklerin alt kısmının daha az ısınmasına neden olan bu problem petek temizliği yapılmaması durumunda ilerleyerek, peteklerin altının tamamen soğuk kalmasına neden olur. Büyükçekmece petek temizliği servisimizse iş bu raddeye gelmeden, senelik periyotlar ile kış öncesinde peteklerinizi temizletmenizi önerir. Böylelikle kış boyunca bu ve benzer sorunları düşünmeden, faturalardaki gereksiz artış yüzünden daha fazla harcama yapmak zorunda kalmadan konforla ısınmayı sürdürürsünüz.

Peteklerinizin temizliğini eskiden kullanılan yöntemlerle yapmayan servis ekibimiz, tesisata dışardan bağladığı yıkama makinaları ile bu işlemi çok daha hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirir. İşlem maliyetinin azalmasını sağlamanın yanı sıra petek temizleme işini pratik bir hale getirerek, zamandan da tasarruf sağlayan bu yöntemle hem peteklerin içi hem de tüm su tesisatı kireç kaynaklı pislikten temizlenir. Makinayla yapılan bu yıkama işleminde ayrıca özel temizlik ürünleri kullanıyor, kimyasal parçalama sayesinde peteklerin en derin noktalarındaki kireç kalıntılarını dahi kısa sürede sistemden tahliye edebiliyoruz. Servis ekibimizden hemen randevu almak için yapmanız gereken tek şey; bir telefon açmak…