Ev ve işyerinizde kış boyunca ucuza ve maksimum konforla ısınmak için yalnızca ısıtma sisteminizi bakımdan geçirmeniz yeterli değildir. Sistemin en önemli parçası olan peteklerin de yıllık periyotlarla bakımdan geçmesi yani içlerindeki kireç birikmesi ve çamurlaşmanın temizlenmesi gerekir. Bayrampaşa petek temizliği servisimiz bu işlemi mümkün olan en pratik yolla; tesisata dışardan bağlanan yıkama makinaları ve kireç artıklarını kimyasal yolla çözen temizlik ürünleriyle, size zahmet vermeden yapar. Oldukça ekonomik olan bu işlem için cüzi bir bütçe ayırmanız, kış boyunca yüklü harcamalar yapmamanızı ve ayrıca ısınma konforunuzda kayıplar yaşanmamasını sağlayacaktır. Bu şekilde sistemin kullanım ömrü uzarken peteklerin dibindeki birikmeler yüzünde ısınma sorunlarıyla karşılaşmazsınız.

Şebeke suyunu ısıtarak iç mekânın sıcaklık değerini yükselten ısıtma sistemlerinin tamamında, kullanılan suyun kalitesine bağlı olarak zamanla kireç ve diğer maddelerden kaynaklı birikmeler olur. Peteklerse bu birikmenin tortulaşması ve kalın tabakalar oluşturması için en uygun yerdir. Sudaki çözmüş haldeki kireç sıcaklık arttıkça en yakındaki metal yüzeylere tutunma eğilimindedir ki, bu sebeple çamaşır ve bulaşık makinalarında aynı sorunun yaşanmaması için özel ürünler kullanılır. Tamamı metalden yapılan peteklerse sürekli yüksek sıcaklıktaki şebeke suyuna maruz kaldığından, belli bir aşamadan sonra bu tortulaşma daha yoğunlaşarak kalın çamur tabakaları halini alır. Bu aşamada artık sistemin gönderdiği sıcak su yoğun tabakaları aşamamaya, dolayısıyla sıcak su peteklerin her yerini dolaşamamaya başlar.

Yerçekimi sayesinde peteklerin dibine çöken kireç ve diğer artık maddelerin oluşturduğu yoğun tabakalara nüfuz edemeyen sıcak su, peteklerin alt kısmına ulaşamadığı için petek altlarının sıcaklığı düşmektedir. Bu düşüş zamanla peteklerin altında belli alanların hiç ısınmamasına sebep olur. Bayrampaşa petek temizliği servisimizden hizmet almamanız durumunda peteklerdeki ısınmayan bölüm daha da geniş bir alanı kaplayacak ve dolayısıyla günden güne yaşanan ısı kaybı da artacaktır. Daha fazla yakıt tüketilmesi yani daha fazla harcama yapılmasına rağmen istenen konforlu ısınma imkânından yararlanılamamasıyla sonuçlanan bu sorunu hiç yaşamamak içinse her yıl, kışa girmeden peteklerinizin temizliğini yaptırmanızı öneririz. Bayrampaşa petek temizleme firmamız 7/24 hizmetinizdedir.