Kış boyunca faturaları düşünmeden ısınmak için kullandığınız ısıtma sisteminin petek temizliğini düzenli olarak her yıl yaptırmalısınız. Şebeke suyunu kullanarak ürettiği ısıyı iç mekâna ileten ısıtma sisteminiz, sudaki kirecin ve diğer maddelerin peteklerin dibine çökmesi neticesinde verimlilik kaybı yaşar. Üretilen ısıdan daha az faydalanmanıza yol açan bu durum zamanda etkisini daha da fazla göstererek, peteklerin alt kısımlarının tamamen soğuk kalmasına sebep olabilir. Başakşehir petek temizliği servisimiz bu sebeple yıllık aralıklarla ve özellikle kışa girmeden peteklerinizi ve tüm tesisatı temizletmenizi önerir. Servis ekibimiz makinalar ve özel kimyasallarla bu işlemi petekleri sökmeden yapar. Böylelikle ısı kayıpları ve arızalar olmaksızın, kış mevsimini konforlu ve çok daha ekonomik şekilde ısınarak geçirebilirsiniz.

Petek içlerinde birikerek çamurlaşmaya yol açan kirecin tesisatınızdan ve petek içlerinden tamamen temizlenmesini sağlıyor, üstelik bu işlem için peteklerinizi tek tek sökmekle de uğraşmıyoruz. Peteklerin alt kısmında birikerek, bu bölümün ısınmamasına yol açan şebeke suyundaki kireç zamanla tesisat ve hatta ısıtma sisteminin parçalarına da zarar verebilir. Özel yıkama makinalarımız tesisata dışardan kolayca bağlanarak, ithal bir kimyasal karışım olan Nano Clean uygulamakta ve bu sayede petek içindeki tüm yabancı maddelerin temizlenmesi sağlamaktadır. Bu temizlik işlemi bir saatin de altında tamamlanırken kullandığımız yıkama makinaları ve Nano Clean ilacının en büyük avantajı; etkili temizlik yapılması için peteklerin sökülmesine gerek olmamasıdır. Merkezi ısıtma sistemlerinde petek temizliği işleminin zahmetsizce ve çok kısa sürede tamamlanmasını sağlamaktayız. Tek seferde binadaki tüm peteklerin içi temizlendiğinden ayrı ayrı temizlik işlemi yapılmasına gerek kalmıyor. Kış boyunca ucuza ve çok daha konforlu bir şekilde ısınmak için sökmeden petek temizleme hizmetlerimiz için hemen bizimle iletişime geçin.

Peteklerdeki kireç birikintisi ve çamurlaşmanın temizlenmesi esnasında tesisat da tüm bu pislikten arındırıldığından, makinalı petek temizleme işlemi ısıtma sisteminin ömrünü uzatmaktadır. İlerleyen zamanlarda oluşabilecek arızaların önlenmesine yardımcı olan bu işlemin düzenli yapılması, ısıtma sisteminin yılın dört mevsimi maksimum performans ve asgari yakıt sarfiyatıyla çalışmasını sağlayacaktır.