Peteklerinizin düzenli olarak temizlenmesi şebeke suyundaki artıkların çökerek, peteklerde ısınma sorunlarına yol açmasını engeller. Petek diplerindeki birikme neticesinde bu bölümlerin ısınmaması konforun düşmesine ve doğal olarak ısınma maliyetinde hatırı sayılır bir artışa neden olacaktır. Bakırköy petek temizliği servisimizin sunduğu pratik ve garantili hizmetler sayesinde peteklerin sökülmesine gerek olmadan, yıkama makinalarıyla tüm sistemdeki kireç artıkları ve çamurlaşma temizlenebilmektedir. Böylelikle peteklerin her yerine eşit miktarda sıcak su ulaştığından, ısıtma sisteminizden en yüksek verimi alabilirsiniz.

Isıtma sistemlerinizin kış boyunca sorunsuz çalışması için gerekli olan petek temizleme işlemi, şebeke suyundaki kireçten kaynaklanan kireç çöküntülerinin peteklerin alt kısmında ısınma problemleri oluşturmasını engeller. Peteklerle beraber tüm tesisat bu kireç birikintisi ve çamurlaşmadan temizlendiğinden, Bakırköy petek temizliği servisimizin sunduğu hizmetler sayesinde ısıtma sisteminin ömrü uzamış olur. Daha uzun süreli ve arızalarla karşılaşmadan, ekonomik kullanım için kışa girmeden önce peteklerinizi temizletmeniz gerekmektedir. Kış boyunca uzun süre çalışacak olan sistemin peteklerinde oluşan tortu kısa sürede balçık kıvamlı yoğun birikmelere dönüşür ve sistemden gelen sıcak su böylelikle peteklerin alt kısmına hiç ulaşamaz. Bu durumda alt kısmı soğuk kalan petekler sebebiyle ısı kaybı yaşanması kaçınılmazdır.

Peteklerinizin içinde biriken ve peteklerin alt kısmının ısınmamasına, dolayısıyla verimlilik kaybına yol açan kireç ve çamuru; peteklerinizi sökmeden tesisata dışardan bağlanan özel yıkama makinaları ile dakikalar içinde temizliyoruz. Özel formülü sayesinde petek içindeki şebeke suyu kirecini ve çamurlaşmayı kısa sürede çözen Nano Clean kullanan ekiplerimiz, bu Avrupa’dan ithal kimyasal karışım sayesinde peteklerinizi tek tek sökmekle uğraşmaz. Merkezi ısıtma sistemlerine bağlı olarak tüm peteklerin tek bir seferde temizlenmesini sağlayan sökmeden petek temizleme hizmetlerimiz, peteklerdeki ısınma problemlerini de aylarca geri dönmemek üzere giderir.

Kış boyunca ısınmak için yüklü harcamalar yapmanıza rağmen konforlu bir biçimde ısınamıyorsanız petek temizliğinizi yaptırmanız zamanı gelmiştir. Şebeke suyundaki kireç petek diplerine çöktüğü gibi su geçişlerinin tıkanmasına da yol açabilir ve bunun sonucunda ısıtma sisteminiz de zarar görebilir. Arızalar sebebiyle kış ortasında mağdur olmamak ve tamir işlerine daha da fazlasını harcamamak için petek temizliği hizmetlerimizden hemen yararlanmanızı öneririz.