Peteklerde biriken şebeke suyu artıkları sıcak suyun geçişine engel olduğundan zamanda yoğunlaşan bu birikinti peteklerin belli bölümlerinin tamamen soğuk kalmasına yol açar. Petekler temizlendiği sürece kendi kendine yok olmayan bu kireç ve diğer madde birikintileri, apartmanlarda kullanılan merkezi ısıtmalardan kombilere kadar tüm kapalı devre ısıtma sistemlerinde şebeke suyu kullanılmasından ötürü ısıtma sistemlerinin tamamı için büyük bir problemdir. Bağcılar petek temizliği servisimizse bu birikintileri bir sorun olmaktan çıkararak, petekleri sökmeden makinayla kısa bir sürede bütün pisliği ısıtma sistemi tesisatından temizliyor. Bu temizlik işlemi sayesinde ilk günkü performansını geri kazanan ısıtma sisteminin petekleri eşit bir şekilde ısındığından daha az enerji sarfiyatıyla daha konforlu ısınabiliyorsunuz.
Özel tasarımıyla petek içinde çöken ve su geçişlerinin daralmasına yol açan kireç birikintisinin tamamını temizleyen yıkama makinalarımız, peteklerinizin tesisattan sökülmesine gerek bırakmıyor. Merkezi sistem ısıtmaların kullanıldığı binalardaki yüzlerce peteği dahi tek seferde, sökmeden, tesisata bağlanan yıkama makinalarımız sayesinde çok kısa sürede temizliyoruz. Metal yüzeylere yapışan şebeke suyu kirecinin ve çamurun tamamen çözülmesini sağlayan Nano Clean isimli ithal bir ürün kullanmaktayız. Peteklerinizin içindeki kirecin kısa sürede çözülmesini sağlayan bu özel kimyasalın uygulanmasının hemen ardından yüksek tazyikle su uygulayan yıkama makinalarımız, çift yönlü su akışı sağlayarak petek içlerini tamamen temizler. Pratik bir şekilde, hiçbir yer kirletilmeden tamamlanan bu petek temizleme işleminin sonrasında peteklerin her yeri eşit ısınır ve bu da gereksiz ısı kayıplarının önlenmesini sağlar.
Isıtma sisteminin rutin bakım işlemlerinden biri olan petek temizliği; sistem elemanlarının kalitesine, kullanım sıklığına ve şebeke suyunun kalitesine bağlı olarak senelik olarak tekrarlanabilir. En kaliteli tesisata ve ısıtma sistemine sahip olsanız, şebeke suyunuz ülkemiz genelinde kullanılan en kaliteli musluk suyu dahi olsa ısıtma sisteminizin peteklerini belli aralıklarla temizletmelisiniz. Bu işi yüksek harcamalar yapmanıza gerek bırakmadan yapan Bağcılar petek temizliği servisimiz, kullandığı ithal yıkama makinaları ve kimyasallarla kısa bir sürede ve etrafı kirletmeden sorundan kurtulmanızı sağlar. Servis ekibimizin pratik ve her bütçeye uygun makinalı petek temizliği hizmetleriyle ilgili daha fazla bilgi için telefon açmanız yeterli.