Kış boyunca ısıtma sisteminizi maksimum verimle kullanmanızı sağlayan Avcılar petek temizliği servisimiz kapalı devre ısıtma sistemlerin tamamında kullanılabilen yıkama makinalarıyla, peteklerinizin içindeki tortu ve çamurlaşmanın tamamını temizliyor. Kısa sürede tamamlanan ve petekler sökülmediği için herhangi bir yerin kirletilmediği bu makinalı yıkama işlemi, şebeke suyundaki maddelerinden birikmesiyle oluşan tüm pisliğin petek ve tesisattan temizlenmesini sağlar. Sıcak su iletimini engelleyen pisliğin temizlenmesi, peteklerin çok daha düşük enerji sarfiyatı ile daha fazla ısınmasını sağlar.
Özel olarak etkin petek temizliği için geliştirilen yıkama makinaları ve Avrupa’dan ithal, özel bir ürün olan Nano Clean kullanarak gerçekleştirdiğimiz petek temizleme işlemi ile peteklerinizdeki ısınma problemlerinden uzun süreli olarak kurtulabilirsiniz. Peteklerin tesisattan sökülmesini gerektirmeyen petek temizliği hizmetlerimiz, merkezi sistem ısıtmaların kullanıldığı binalarda tüm peteklerin tek seferde ve çok kısa sürede temizlenmesini sağlar. Tesisata bağladığımız yıkama makinalarımız öncelikle Nano Clean uygular ve bu özel formüllü kimyasal karışımın petek diplerine çöken ve su geçişlerini tıkayan tüm kireci çözmesini sağlar. Avcılar petek temizliği servisimizin kullandığı bu özel karışım sistem elemanlarında, tesisatta veya peteklerde herhangi bir aşınmaya neden olmamaktadır.
Kısa sürede çamurlaşmanın çözülmesini sağlayan Nano Clean uygulamasının hemen sonrasında çift yönlü su uygulayan yıkama makinalarımız, petek temizleme işlemini son derece pratik bir biçimde tamamlar. Peteklerin alt kısmının ısınmaması, ısı kaybı ve ısınma maliyetinin yükselmesi gibi problemlere çözüm getiren bu petek temizleme işlemiyle kış boyunca ucuza ve rahatça ısınmanın keyfini sürersiniz.
Yıkama makinalarımızla pratik bir şekilde gerçekleştirdiğimiz yıkama işlemi, bu özel kimyasal çözdüğü tüm birikmelerin tesisat dışına atılmasını sağlar. Yüksek basınç uygulayarak tesisat ve peteklere zarar veren, kompresörden bozma makinalarla çalışmadığımız için yıkama sırasında kapalı devre ısıtma sistemi elemanlarında herhangi bir arıza oluşmaz. Temizliğin pratik bir şekilde tamamlanmasının hemen ardından ısıtma sisteminizi çalıştırdığınızda, eskiden olduğu gibi peteklerin alt kısmındaki ısınma sorununun tamamen ortadan kalktığını fark edersiniz. Servis ekibimizin sunduğu bu son derece makul fiyatlı petek temizleme hizmetleriyle kış boyunca aynı sorunu yeniden yaşamazsınız.