Kapalı devre ısıtma sistemlerinde kullanılan şebeke suyu, sudaki kimyasalların yüksek sıcaklıkta metal yüzeylere tutunması sebebiyle zamanla petek diplerinde tortu oluşmasını sağlar. Sudaki maddelerin metal yüzeylere tutunma eğilimi sıcaklık yükselttikçe daha da arttığından, kombilerden merkezi sistem ısıtmalara kadar kapalı devre ısıtma sistemlerinin tamamında zamanla bu birikmeden kaynaklı verimlilik kayıpları yaşanır. Sistemin uzun yıllar boyunca kullanılması halinde birikme yoğunlaştığı için borulardan gelen sıcak suyun bloke olmasına, peteklerin dip kısmına sıcak su hiç ulaşmadığı için bu bölümlerin ısınmamasına yol açar. Sorunun çözümü içinse bu pisliğin temizlenmesi gerekir ki, Arnavutköy petek temizliği servisimiz de tam da burada devreye girer.

Özel kimyasallar ve peteklerin sökülmeden temizlenmesine imkân tanıyan yıkama makinaları kullanan Arnavutköy petek temizliği servisimiz, kısa sürede ısıtma sisteminin ilk günkü yüksek performansını geri kazanmasını sağlar. Kombi ve kalorifer sistemleriniz ne kadar verimli çalışırsa çalışsın, petek içlerinde biriken kireç tortusu ve diğer pislikler ısı kaybına yol açar. Peteklerin alt kısmıyla üst bölüm arasında sıcaklık farkı oluşmasıyla kendini belli eden bu problem, zamanla petek altlarının neredeyse hiç ısınmamasına sebep olur. Şebeke suyundaki kirecin metal yüzeylere yapışması ve peteklerin dip bölümüne çökmesinden kaynaklanan verimlilik kayıpları, ister kombi ister merkezi sistem ısıtma olsun her zaman ısınma maliyetlerini yükseltir. Ridgid yıkama makinaları ve ithal Nano Clean isimli kimyasal ürünüyle gerçekleştirdiğimiz petek temizleme işlemi, “petekleri tek tek sökmekle zaman kaybetmeden” 1 saatten kısa sürede tüm kireç ve pisliğin temizlenmesini sağlar.

Merkezi sistem dahilinde binadaki dairelerin tüm petekleri tek seferde temizlenebilmekte, haricen tesisata bağlanan yıkama makinalarımız sayesinde ısınma sorunlarına uzun süreli olarak çözüm getirilebilmektedir. Özel formülü sayesinde Nano Clean, peteklerin su geçişlerindeki tüm kireç kalıntısını ve çamurlaşmayı çözmektedir. Çift yönlü su uygulayan makinalarımızsa çözülen pisliği zahmetsizce tesisatınızdan tahliye eder. Böylece her yeri eşit ısınan petekleriniz sayesinde kış boyunca konforlu bir şekilde ısınmanın keyfini çıkarırsınız. Arnavutköy geneline sabit servis ücretiyle hizmet veren firmamızdan, haftanın tüm günleri sadece bir telefonla yardım alabilirsiniz.